STRAJK 26 MARCA


We wtorek 26 marca 2013 r. w MPWiK Jaworzno Sp. z o. o.w godzinach od 7°° do 9°°  odbędzie się strajk solidarnościowy.

 

NASZE POSTULATY:

MKPS domaga się:

 

  1. Stworzenia osłonowego systemu regulacji finansowych oraz ulg podatkowych dla przedsiębiorstw utrzymujących zatrudnienie w okresie niezawinionego przestoju produkcyjnego. (Chodzi o to, aby przedsiębiorstwa nie zwalniały ludzi i nie likwidowały miejsc pracy w czasie kryzysu, tylko razem z rządem płaciły postojowe)

 

  1. Wprowadzenia systemu rekompensat dla przedsiębiorstw objętych skutkami pakietu klimatyczno-energetycznego. (Chodzi o to, aby rząd wspierał przedsiębiorstwa, które wykańcza zbyt drogi prąd, bo inaczej te zakłady i miejsca pracy zostaną przeniesione za wschodnią granicę)

 

  1.  Ograniczenia stosowania umów śmieciowych. (Chodzi o to, aby ludzie mieli stałą i stabilną pracę, aby mogli odkładać na emerytury)

 

  1. Likwidacja NFZ. (Chodzi o to, aby nasze składki trafiały na leczenie pacjentów w naszym regionie, a nie były przejadane przez urzędników w Warszawie)

 

  1. Utrzymania rozwiązań emerytalnych, przysługujących pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnych i szczególnym charakterze. (Chodzi o utrzymanie emerytur pomostowych na wcześniejszych, sprawiedliwych zasadach, aby ludzie przed emeryturą nie trafiali na bruk bez środków do życia).

 

  1. Zaprzestania likwidacji szkół i zaprzestania przerzucania finansowania szkolnictwa publicznego na samorządy. (Chodzi o to aby rząd zwiększył poziom finansowania polskiej oświaty. Dzisiaj większość kosztów związanych z utrzymaniem szkół spada na samorządy.

Weź udział w strajku!

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Pamiętaj!

To nie jest strajk przeciwko pracodawcy.

To jest w strajk w obronie Twojego miejsca pracy.

 

We wtorek 26 marca 2013 r. w MPWiK Jaworzno Sp. z o. o. w godzinach

od 7°° do 9°°  odbędzie się strajk solidarnościowy.

       Apelujemy do wszystkich pracowników, wszystkich mieszkańców naszego regionu o wsparcie naszej akcji. Łączą nas wspólne cele. Ochrona przemysłu i miejsc pracy na Śląsku i w Zagłębiu, obrona regionu przed społeczną i gospodarczą degradacją, walka z nadużywaniem  umów śmieciowych i walka o sprawiedliwy system emerytalny, dążenie do naprawy systemu opieki zdrowotnej w naszym regionie oraz właściwego finansowania systemu szkolnictwa. Decyzja o strajku w całym regionie to efekt braku porozumienia z rządem w sprawie realizacji tych postulatów MKPS. 

Apelowaliśmy, pisaliśmy listy, manifestowaliśmy, ale byliśmy konsekwentnie ignorowani przez rządzących. Dopiero zapowiedź strajku na Śląsku i w Zagłębiu  skłoniła rząd do rozmów, jednak jak dotychczas, te rozmowy nie przyniosły żadnych zasadniczych rozstrzygnięć w sprawie realizacji naszych postulatów.  Nie możemy już dłużej czekać, dlatego zdecydowaliśmy się na strajk.

                                        BUM>>>

                                                               Komunikat dla pracowników MPWiK Jaworzno >>>