W trosce o zdrowie członków „Solidarności”


Od lipca członkowie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” mogą korzystać ze zniżek w punktach sieci laboratoriów medycznych Diagnostyka. To kolejna firma wykonująca badania medyczne, która rozpoczęła współpracę ze związkiem. Wcześniej zniżki zaoferowały Śląskie Laboratoria Analityczne i Badaj.to. Możliwość wykonania badań po preferencyjnych cenach jest początkiem budowania pakietów pozwalających członkom „S” lepiej zadbać o swoje zdrowie.

Dzięki współpracy śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” ze ŚLA i Badaj.to członkowie związku mogą wykonać wszystkie badania realizowane w tych sieciach z upustem wynoszącym 30 proc. – Co prawda Diagnostyka zaproponowała mniejsze zniżki, ale uzupełniła listę naszych benefitów. Jeżeli członek związku nie ma w pobliżu swojego miejsca zamieszkania placówki ŚLA lub punktu Badaj.to, może pójść właśnie do Diagnostyki – mówi Ksenia Ulanowicz-Sienkiel, kierownik Biura Rozwoju i Promocji ZR.

W jej ocenie wprowadzenie zniżek na badania to był strzał w dziesiątkę. – Od początku cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, co utwierdziło nas w przekonaniu, że powinniśmy pójść w kierunku zdrowia i pomyśleć o pełnym zabezpieczeniu naszych członków. Prowadzimy już rozmowy z przedstawicielami kilku firm medycznych, jednocześnie wciąż szukamy partnerów, z którymi moglibyśmy podjąć współpracę w tym zakresie – dodaje.

Głównym celem jest wprowadzenie zniżek na pakiety zdrowotne obejmujące dostęp do lekarzy specjalistów. W części dużych zakładów pracy takie rozwiązania już funkcjonują i są finansowane lub współfinansowane przez pracodawców. Jednak cała rzesza pracowników mniejszych firm i sfery budżetowej o tego typu zabezpieczeniu może tylko pomarzyć. Jest ono poza ich zasięgiem. Uruchomienie programów zdrowotnych da im możliwość skorzystania ze zniżek na usługi medyczne. Natomiast osoby, które już posiadają pakiety, będą mogły je rozbudować.

Planowane jest także uruchomienie pomocy psychologicznej dla osób najbardziej narażonych na stres np. dla liderów organizacji związkowych lub pracowników znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Mogą to być np. osoby objęte zwolnieniami grupowymi.

Równolegle rozwijana będzie oferta sportowa. Członkowie śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” już na preferencyjnych warunkach mogą zakupić karty uprawniające do korzystania z części siłowni i basenów. – Odbieramy sporo telefonów z pytaniami dotyczącymi innych siłowni, dlatego chcielibyśmy nawiązać współpracę z kolejną firmą oferującą karnety sportowe – mówi Ksenia Ulanowicz-Sienkiel.

Agnieszka Konieczny
źródło foto: freepik.com

Źródło: solidarnosckatowice.pl