„Znowu zaczynamy zabawę w «krętactwa Tuska ws. wieku emerytalnego»”. Mocne słowa Piotra Dudy


„Nie dajcie się nabrać. Składać obietnice wyborcze potrafi każdy «pętak», ale to Tusk jest dobrze znany z tego, że nie dotrzymuje słowa” – zaapelował przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

„No to znowu zaczynamy zabawę w «krętactwa Tuska w sprawie wieku emerytalnego». Nie dajcie się nabrać. Składać obietnice wyborcze potrafi każdy «pętak», ale to Tusk jest dobrze znany z tego, że nie dotrzymuje słowa” – oświadczył w mediach społecznościowych przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Szef Solidarności do wpisu załączył grafikę przedstawiającą, jak na przestrzeni lat zmieniał się pogląd byłego premiera w sprawie wieku emerytalnego.

Tusk z 2022 r. kontra Tusk z 2011 r.

W środowym wydaniu „Gazety Wyborczej” szef PO stwierdził, że „nie pozwoli nikomu wrócić do tematu podwyższenia wieku emerytalnego, przymusowo”. – To musi być wybór każdego człowieka – dodał Tusk.

Piotr Duda przypomniał jednak słowa Donalda Tuska z marca i listopada 2011 r., kiedy to mówił m.in.:

– Konieczne jest przedłużenie czasu pracy, by podwyższyć próg przechodzenia na emeryturę. Nie utrzymamy tego systemu emerytalnego, nie utrzymamy Polski na powierzchni wody, jeśli nie zdecydujemy się na ten twardy krok.

Źródło: tysol.pl