Piotr Duda o wolnych niedzielach: Robimy dobrą rzecz, a ci frustraci niech sobie piszą co chcą

Przewodniczący NSZZ „Solidarność”Piotr Duda był w poniedziałek 26 lutego gościem Adriana Klarenbacha w TVP Info. Szef związkowców skomentował ustawę o „wolnych niedzielach” i zapowiedział, że jeżeli ustawa będzie omijana przez przedsiębiorców, to prawo zostanie nowelizowane.

screen video TVP Info

Panie przewodniczący, za kilka dni mamy marzec i pojawiają się niedziele wolne od handlu. Cieszy się pan? – zapytał Adrian Klarenbach.

Pewnie że się cieszę. Ponad milion pracowników, szczególnie kobiet pracujących w handlu, będą miały dodatkowe dwie niedziele wolne. Będą mogły spędzić te dni z rodziną – odparł Piotr Duda.

Widziałem taki fake news, w którym to jedna z sieci handlowych wybudowała sobie statek, który będzie cumował w jakichś portach i tam będzie można kupować w niedzielę towary. Panie redaktorze, nie dajmy się zwariować, od ostatniego naszego spotkania coś się zmieniło, było spotkanie na wysokim szczeblu, czyli Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Państwową Inspekcją Pracy. Ocenili sobie tę ustawę żeby była jedna interpretacja. Wiem, że w regionach powołano koordynatorów z PIP i kontrole będą wzmożone. Jeśli faktycznie dojdzie do tego, że będą jakieś nazwijmy to „niedociągnięcia” i próby ominięcia, to ustawa będzie nowelizowana – zapowiedział szef „Solidarności”.

Więc niech się nie cieszą ci, którzy dzisiaj myślą, że pokombinują i ograją prawo. Polak co prawda jest kreatywny i potrafi różne rzeczy wymyślić, ale przeżyliśmy wydzierżawienie odkurzacza, przeżyjemy i to. Było święto Trzech Króli – też kombinowali. Podchodzę do tego spokojnie. Zobaczymy, ocenimy. Jakbym miał czytać te wszystkie komentarze… one są celowo wrzucane by zdenerwować rządzących. Ja jestem też szczególnie jako związek zawodowy „Solidarność” atakowany, kompletnie się tym nie przejmuję. Im jesteśmy bardziej atakowani, tym lepiej wiemy że robimy dobrą rzecz. I to jest dla nas najważniejsze, a ci frustraci niech sobie piszą co chcą – podsumował przewodniczący związku.

— TVP Info ???????? (@tvp_info) 26 lutego 2018

źródło: tvp info