Piotr Duda na jaworznickiej konwencji JMM i PiS


 

– Zawsze powtarzam, że Jaworzno to szczególne miejsce i miasto – mówił podczas poniedziałkowej wspólnej konwencji wyborczej stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto i Prawo i Sprawiedliwość Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda.

 

– Zawsze powtarzam, że Jaworzno to szczególne miejsce i miasto – mówił podczas poniedziałkowej wspólnej konwencji wyborczej stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto i Prawo i Sprawiedliwość Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda.

 

20 października w Jaworznie odbyła się oficjalna, wspólna inauguracja kampanii wyborczej dwóch ugrupowań ubiegających się o mandaty w Radzie Miejskiej.

 

Przedstawicielu obu ugrupowań omówili wspólne dokonania, których dokonali podczas mijającej kadencji. Prezydent Paweł Silbert, który ubiega się o powtórny wybór zaprezentował „Złotą Piętnastkę”, czyli program wyborczy na kolejne cztery lata.

 

Gościem konwencji był Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, który specjalnie przybył na inaugurację kampanii wyborczej JMM oraz PiS specjalnie, aby wyrazić swoje poparcie dla Pana Pawła Silberta, jako kandydata na prezydenta Jaworzna.

 

– Przed nami wybory samorządowe, jako Przewodniczący Komisji Krajowej, Zarządu Regionu zawsze powtarzałem, że wybory samorządowe są ważne dla związku zawodowego Solidarność – mówił przewodniczący Duda. – Nie możemy pozwolić sobie na to, aby związkowcy zamknęli się w zakładach pracy. Jaworznicka Solidarność to pokazuje… Jako przewodniczący Komisji Krajowej wspieram te działania i widzę, że naprawdę wielu członków Solidarności angażuje się w te wybory – dodał Przewodniczący Solidarności.

 

Piotr Duda przypomniał jak w Jaworznie bronił miejsc pracy, uczestnicząc w obronie kopalni, tworząc pierwszą w Polsce konsolidację górnictwa z energetyką w wyniku, czego powstał Zakład Górniczo Energetyczny Sobieski – Jaworzno III a obecnie TAURON Wydobycie. To właśnie dzięki zaangażowaniu Solidarności oraz ówczesnego Prezesa Elektrowni Jaworzno III Pana Jana Kurpa udało się obronić kilka tysięcy miejsc pracy w Jaworznie.

 

– Dla mnie Solidarność jaworznicka jest bardzo ważna – kontynuował swe wystąpienie Przewodniczący Duda. – Cieszę się, że Solidarność w Jaworznie jest w koalicji z JMM i uważam, że ta koalicja jest potrzebna mieszkańcom Jaworzna, jest potrzebna wszystkim tym, którzy chcą, aby miasto Jaworzno dalej się rozwijało – mówił do zebranych Przewodniczący Solidarności.

 

Piotr Duda skomentował jednego z kontrkandydatów do prezydenckiego fotela senatora Bogusława Śmigielskiego. – Wiem, że jest tutaj kontrkandydat dla Pawła Silberta na Prezydenta Jaworzna. Nazywa się Bogusław Śmigielski. Miałem okazję z tym panem współpracować, jako przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko – Dąbrowskiej Solidarności – mówił przewodniczący. – Muszę Państwu powiedzieć, że to nie była miła współpraca. To człowiek, który faktycznie zniszczył dialog w województwie śląskim, jako marszałek województwa. Z pełną premedytacją mogę powiedzieć, że to był najgorszy marszałek od 89 roku. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Dzisiaj jest senatorem i dla mnie hipokrytom. Człowiek, który chce kandydować na funkcję Prezydenta Jaworzna a to jest człowiek, który jako senator głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego do 67 r. życia – kontynuował Przewodniczący Solidarności.  

 

Przewodniczący Duda nadmienił, że teraz senator Śmigielski chce się ukryć za bilbordem, na którym widnieje hasło „Trzeba oddać Jaworzno Mieszkańcom”. – Tak trzeba oddać Jaworzno mieszkańcom, ale nie takim politykom jak Pan Śmigielski – zaakcentował przewodniczący Solidarności. – Jaworzno potrzebuje dobrego gospodarza, wrażliwego na sprawy społeczne, a takim gospodarzem był i mam nadzieję, że będzie obecny Prezydent i kandydat Paweł Silbert.

 

Przewodniczący Solidarności przypomniał zebranym, że Paweł Silbert jest członkiem Solidarności. – Na zakończenie powiem tak. Nie ma innego wyboru jak Paweł Silbert. Nawet numery na rejestracjach z miasta Jaworzna to jest SJ, to jest Silbert Jaworzno!!!

 

Na konwencji obecny był także zastępca Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność, jaworznianin Bogdan Biś, Przewodniczący Solidarności miasta Jaworzno Waldemar Sopata, Andrzej Dudzik Przewodniczący Solidarności z MPWiK Jaworzno a także wielu innych przewodniczących Solidarności z jaworznickich zakładów pracy ale również inni członkowie Solidarności. 

 

Zdjęcia z konwencji >>>    

Dział informacji KZ NSZZ Solidarność ZG Sobieski