Powstała sekcja pracowników wodociągów i kanalizacji


W kwietniu w strukturach Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności zarejestrowana została Regionalna Sekcja Pracowników Wodociągów i Kanalizacji Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Sekcja zrzesza 5 firm i liczy ok. 600 członków.

W kwietniu w strukturach Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności zarejestrowana została Regionalna Sekcja Pracowników Wodociągów i Kanalizacji Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Sekcja zrzesza 5 firm i liczy ok. 600 członków. Związkowcy mają nadzieję, że łatwiej im będzie wymieniać doświadczenia dotyczące np. poziomu wynagrodzeń czy warunków pracy w poszczególnych przedsiębiorstwach. –Takie informacje mogą być przydatne w trakcie negocjacji płacowych lub ewentualnych przekształceń własnościowych w firmach – mówi Andrzej Dudzik, przewodniczący Regionalnej Sekcji Pracowników Wodociągów i Kanalizacji i szef Solidarności w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie.

Związkowcy są już po rozmowach z przedstawicielami innych spółek wodociągowych

działających w województwie śląskim. Część z nich zadeklarowała chęć przystąpienia do sekcji regionalnej. – Liczymy na to, że takich zakładów będzie coraz więcej – dodaje Dudzik. Sekcja zrzesza MPWiK w Jaworznie, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe oraz firmy wodociągowo-kanalizacyjne z Sosnowca, Rybnika i Czerwionki-Leszczyny.

RSPWiK wchodzi w skład Regionalnego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ Solidarność.