MPWiK Jaworzno laureatem Pracodawca Przyjazny Pracownikom


Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie zostało laureatem VI edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie zostało laureatem VI edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

– Dziękuję wam, że jesteście i pokazujecie, że człowiek powinien być i jest przed kapitałem – podziękował laureatom VI edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”.

Gala PPP odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, KK, zarządów regionów i komisji zakładowych „S”.

Przewodniczący Związku przypomniał jaka jest idea konkursu. – Ideą konkursu jest promowanie tego, o co w Polsce jest bardzo trudno – stabilnego zatrudnienia. To wpływa na bezpieczeństwo pracy, stabilność zatrudnienia, działalność związków zawodowych. Wy pokazujecie, że jest to możliwe – mówił szef „Solidarności”. Zwrócił uwagę, że choć w kraju jest wiele konkursów dla pracodawców, tylko ten jeden jest szczególny – bo wyboru dokonują sami pracownicy, związkowcy. Laureaci konkursu zapewne nie wygraliby przetargów publicznych, bo oni zatrudniając pracowników zgodnie z zasadami Kodeksu pracy ponosząc przez to wyższe koszty pracy i w związku z tym są mniej konkurencyjni – zwracał uwagę Duda.

Na zakończenie szef „solidarności” wręczył Prezydentowi RP pióro z napisem” NSZZ Solidarność”- aby podpisywał jak najwięcej propracowniczych ustaw i aktów prawnych.

Bronisław Komorowski w swoim wystąpieniu podkreślał wartość dialogu społecznego. Zwracał uwagę na trudności przed jakimi często staje podpisując ustawy, które nie mogą zadowolić wszystkich stron. Dziękując „Solidarności” za wspaniałą inicjatywę, dziękował jednocześnie pracodawcom za ich pomysły i inicjatywy, dzięki którym trudna współpraca między przedsiębiorcami i pracownikami jest możliwa i udana.

 

Laureaci VI edycji akcji certyfikacyjnej Pracodawca Przyjazny Pracownikom:

 

Łuksja Sp. z o.o. w Łukowie,

PSS „Społem” w Radomiu,

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Pabianicach,

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jaworznie,

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu,

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. w Starogardzie Gdańskim,

ZOZ Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi,

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o. w Legionowie,

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach,

NSK Bearings Polska S.A. w Kielcach,

Neapco Europe Sp. z o.o. w Praszce,

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Koszalinie,

Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.w Zabrzu,

SFW Energia Sp. z o.o. w Gliwicach.

 

hd

Źródło oficjalna strona KK NSZZ Solidarność.