Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Na początku kwietnia 14 pracodawców odbierze z rąk Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP oraz Piotra Dudy przewodniczącego NSZZ „Solidarność” certyfikaty “Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. To szósta edycja akcji, której celem jest promowanie dobrych praktyk w zakładach pracy.

O wyborze zdecydowała Komisja Certyfikacyjna, w skład ktorej weszli przedstawiciele Związku, Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego, który po raz kolejny objął patronat nad akcją.  Wyróżniony certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” ma prawo posługiwania się nim przez okres trzech lat. W tym czasie nie można ponownie wystartować w konkursie. Można też stracić certyfikat w przypadku, gdy w  firmie łamane będą prawa pracownicze i zasady dialogu społecznego.

Uroczystość wręczenia certyfikatów “Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbędzie się w poniedziałek 7 kwietnia w Pałacu Prezydenckim o godz.14.00.

Laureaci VI edycji akcji certyfikacyjnej Pracodawca Przyjazny Pracownikom:

– Łuksja Sp. z o.o. w Łukowie,

– PSS „Społem” w Radomiu,

– Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Pabianicach,

– Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jaworznie,

– Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mielcu,

– Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. w Starogardzie Gdańskim,

– ZOZ Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi,

– Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o. w Legionowie,

– Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach,

– NSK Bearings Polska S.A. w Kielcach,

– Neapco Europe Sp. z o.o. wPraszce,

– Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Koszalinie,

– Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.w Zabrzu,

– SFW Energia Sp. z o.o. w Gliwicach.