Wdzięczny naród stawia pomnik Tuskowi


Podczas happeningu przed Sejmem Piotr Duda, Jan Guz oraz Tadeusz Chwałka odsłonili pomnik premiera. Donald Tusk jest w peruwiańskiej czapce z piłką pod pachą. Po figurą znajduje się napis: „premierowi naród”. 

 

Podczas happeningu przed Sejmem Piotr Duda, Jan Guz oraz Tadeusz Chwałka odsłonili pomnik premiera. Donald Tusk jest w peruwiańskiej czapce z piłką pod pachą. Po figurą znajduje się napis: „premierowi naród”.

Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności” oczytał laudację. „Ukochany Premierze! Donaldzie Drogi! Słońce ty nasze! Przepełnieni radością z Twoich rządów łaskawych, my naród poddany, składamy Ci szczere i radosne podziękowania. Niewysłowiona jest wdzięczność i niewypowiedziane uwielbienie nasze za to, co dla swoich poddanych, ciężką pracą swoją, harówką nieludzką, czynisz na co dzień.”

 

Manifestanci złożyli pod pomnikiem wieńce z podziękowaniami za największe osiągnięcia rządu. „Jednak prosimy, racz w swej łaskawości przyjąć nasze nieudolne, ale jakże szczere podziękowania: – za szybki i przyjazny dla pacjenta system ochrony zdrowia, – za doskonale funkcjonującą i tanią edukację, kształcącą samych poszukiwanych przez rynek fachowców, – za tanie żłobki i przedszkola, gdzie dzięki uzdrowionej przez ciebie demografii, licznie rodzące się dzieci już od maleńkości mogą grać w piłkę, – za możliwość pracy na umowy śmieciowe, źródło rozwoju rodzimego biznesu, – za bezrobocie i szarą strefę, wspierającą emigracją bratnie gospodarki naszych sąsiadów, – za  wydłużony wiek emerytalny i przyszłe emerytury, których wysokość pozwoli nam zachować szczupłą, a więc zdrową sylwetkę. – za elastyczny kodeks pracy, dzięki któremu możemy pracować na rozkaz bez zbędnie wysokich wynagrodzeń, – za ograniczanie prawa do referendów i innych demokratycznych fanaberii, mogących zakłócić rozwiązania, które tylko twój geniusz ogarnąć może”.

Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK apelował do manifestantów, aby nie rzucali w pomnik jajkami, ponieważ  jutro będzie uczestniczył w manifestacji na zakończenie dni protestu. Potem związkowcy planują obwozić figurę premiera po kraju „tuskobusem”.

Dział informacji KK NSZZ Solidarność.