Koleżanki i Koledzy


11 września rozpoczyna się wielka akcja protestacyjna w Warszawie. Centralnym punktem protestu będzie wielotysięczna manifestacja, która przejdzie ulicami stolicy 14 września. To ogromna szansa, abyśmy w końcu doprowadzili do tego, że obywatele będą mieli realny wpływ na to, kto rządzi i jak rządzi w naszym kraju.

            11 września rozpoczyna się wielka akcja protestacyjna w Warszawie. Centralnym punktem protestu będzie wielotysięczna manifestacja, która przejdzie ulicami stolicy 14 września. To ogromna szansa, abyśmy w końcu doprowadzili do tego, że obywatele będą mieli realny wpływ na to, kto rządzi i jak rządzi w naszym kraju.

To nasza wielka szansa i kto wie, czy nie ostatnia, aby NSZZ Solidarność i cały ruch związkowy odzyskał właściwą pozycję w życiu publicznym i odzyskał zaufanie oraz powszechny szacunek społeczny. Nie możemy tej szansy zmarnować. Jeśli pogrzebiemy nadzieje, które pokłada w nas spora część Polaków, NSZZ Solidarność trafi na margines życia społecznego w Polsce, a proces niszczenia ruchu związkowego i ograniczania praw pracowniczych w naszym kraju bardzo trudno będzie zatrzymać.

            To nie jest demagogia, to są fakty i realna ocena sytuacji. Rozejrzyjcie się dokoła. Nawet ci z Was, którzy pracują i działają w branżach uznawanych dotychczas za bogate, powinni już dostrzec, że polska gospodarka stoi u progu katastrofy. Każdy z Was ma w rodzinie kogoś, kto stracił pracę, kto tej pracy znaleźć nie może, kto musiał wyemigrować, żeby móc żyć i utrzymać rodzinę, kto nie może związać końca z końcem. Każdy z Was chciałby być traktowany z szacunkiem w publicznej placówce zdrowotnej, oświatowej, sądowej, w każdym innym urzędzie państwowym i samorządowym.

            Miarka już się przebrała. Nie ma odwrotu. We wrześniu spotykamy się w Warszawie i nie wyobrażam sobie, że mogłoby tam zabraknąć członków Waszej organizacji zakładowej, a w szczególności przewodniczących oraz osób korzystających z ochrony związkowej. Czeka nas wielki wspólny wysiłek i mnóstwo pracy. Jestem jednak głęboko przekonany, że razem podołamy wyzwaniu i pokażemy politykom, że obywateli mają słuchać zawsze, a nie tylko raz na 4 lata.

 

Członkowie NSZZ Solidarność z  MPWiK w Jaworznie już nie raz pokazali, że są jedną z najlepiej zorganizowanych i najbardziej aktywnych organizacji zakładowych naszego związku. Wielokrotnie udowodniliście, że można na Was liczyć zawsze i w każdej sytuacji. Dlatego zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Sztab Protestacyjno-Strajkowy, Wasza organizacja związkowa została wytypowana do reprezentowania Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w kluczowym dniu akcji protestacyjnej, czyli 14 września w liczbie co najmniej  30 uczestników.

Harmonogram manifestacji 14 września:

–        godz. 12.00 – zbiórka uczestników akcji protestacyjnej na Placu Defilad w Warszawie;

–        godz. 13.00 – przemarsz przed Pałac Prezydencki;

–          godz. 18.00 – zakończenie manifestacji.

Uczestnikom akcji protestacyjnej zostanie zapewniony zwrot kosztów związanych z wynajęciem autokarów.

W razie pytań proszę się kontaktować z prezydium Zarządu Regionu lub

 z przewodniczącym i członkami Komisji Zakładowej

 

Dominik Kolorz
Przewodniczący Zarządu Regionu
NSZZ „Solidarność”
Region Śląsko-Dąbrowski

 

KOMISJA ZAKŁADOWA NSZZ „SOLIDARNOŚĆ W MPWiK JAWORZNO APELUJE DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW NASZEJ ORGANIZACJI ZWIĄZKOWEJ O LICZNY UDZIAŁ W MANIFESTACJI.

 

WSZELKIE INFORMACJE I ZAPISY NA WYJAZD PRZYJMOWANE SĄ W BIURZE ZWIĄZKU BĄDŹ TELEFONICZNIE POD NR 784986679

 Oficjalna ulotka>>>